Slide Maltepe Yalı Slide Maltepe Yalı Slide Maltepe Yalı Graston Tekniği, alet destekli yumuşak doku mobilizasyonu olarak bilinen bir manuel tedavi şeklidir. Graston masajı, vücudun farklı bölgeleri için özel olarak tasarlanmış titanyum kaplı metal çubuklar kullanılarak yapılır. Graston Tekniği
Graston tekniği manuel terapinin daha derin ve daha yoğun bir versiyonudur.

Graston tekniği, aletli yumuşak doku mobilizasyonu olarak bilinen ve manuel terapi yöntemlerine destek olarak kullanılan bir uygulamadır. Graston tekniği uygulaması, vücudumuzun farklı bölgeleri için tasarlanmış olan titanyum ile kaplı metal çubuklar kullanılarak yapılmaktadır. Uygulamanın temel amacı skar dokuların açılmasını sağlayarak ve vücudun kan dolaşımını artırarak yumuşak dokunun hareketliliğini artırmaktır. Bu teknik sayesinde özellikle fasya dokusu üzerinde rahatlama ve hareketlilik elde edilir.

Graston tekniği uygulaması, manuel terapi alanında uzmanlaşmış fizyoterapistler tarafından uygulanmaktadır.

Yapılan çalışmalarda, Graston uygulamalarının ağrıları azalttığı, fasyal gerginlikleri rahatlattığı, dolaşımı arttırdığı ve eklem hareketlerini artırdığı yönde sonuçlar elde edilmiştir. Özetle graston tekniği manuel terapi uygulamalarında fizyoterapiste destek sağlayan bir yöntemdir.