Slide Maltepe Yalı Slide Maltepe Yalı Slide Maltepe Yalı Genellikle sporcu sakatlıklarında, eklem ve kas ağrılarında uygulanan fizyoterapi ve manuel terapi yöntemlerine destek amacıyla biyomekaniğe uygun şekilde yapılan renkli ve esnek bantlardır. Kinezyolojik Bantlama Uygulamayı yapan fizyoterapistin kinezyolojik bantlama biyomekanisine hakim olması oldukça önem taşımaktadır.

Kinezyolojik bantlar, genellikle sporcu sakatlıklarında, eklem ve kas ağrılarında uygulanan fizyoterapi ve manuel terapi yöntemlerine destek amacıyla biyomekaniğe uygun şekilde yapılan renkli ve esnek bantlardır.

Başarılı bir uygulama için yapılan hastanın doğru şekilde değerlendirilmesi, uygulanacak olan kasa doğru bir şekilde pozisyon verilmesi ve bandın gerginliğinin ayarlanması çok önemlidir. Bu detaylar tedavinin başarısını önemli ölçüde etkilemektedir. Tekniğin başarı ile uygulanması kas-iskelet sistemi ve dolaşım sisteminin anatomisine hakim olmakta ve uygun doğru teknikleri kullanmaya bağlıdır .

Bu nedenle, uygulamayı yapan fizyoterapistin kinezyolojik bantlama biyomekanisine hakim olması oldukça önem taşımaktadır.